اخبار فناوری

منحنی عظیم طبیعت LG: مسحورکننده‌ترین شگفتی CES 2019

ال جی با به‌کارگیری بیش از ۲۵۰ تلویزیون OLED، نمایش حیرت‌‌انگیزی از نور و رنگ را در «منحنی عظیم طبیعت» به نمایش گذاشته است.


ال جی نشان داده است که از دیرباز علاقه‌‌ی بسیار زیادی به خلق نمایشگرهایی عظیم و مسحور‌‌کننده با استفاده از تلویزیون‌های خمیده‌‌ی OLED دارد. رویداد بزرگی نظیر CES 2019 لاس‌‌وگاس نیز فرصت تازه‌‌ای بود که این شرکت کره‌‌ای نمی‌‌توانست از آن چشم بپوشد.

سال گذشته، ال جی تلویزیون‌‌های شگفت‌‌انگیز OLED Canyon را در معرض دید شرکت‌‌کنندگان قرار داد و یک سال قبل‌‌تر از آن نیز، محصول OLED Tunnel شگفتی حضار را برانگیخت. امسال هم می‌‌توانستیم پیش‌بینی کنیم که ال جی با یک شگفتی تازه‌‌تر و چه بسا عظیم‌تر به این رویداد خواهد آمد؛ اما کمتر کسی تصورش را می‌‌کرد که بازدیدکنندگان در نمایشگاه با چنین آبشار عظیمی از تلویزیون‌‌های OLED 4K روبرو شوند.

شاید فضای نمایشگاه امسال از دیدگاه بسیاری، غیرقابل‌تحمل جلوه کند؛ شلوغی زیاد، همهمه، کیفیت غذای ناخوشایند و سیل جمعیتی که مدام می‌‌آیند و می‌‌روند. اما در میان همه‌‌ی این نکات آزاردهنده، تقریباً همه متفق‌‌القول‌‌ بودند که جلوه‌‌گری نمایشگر غول‌‌پیکر ال‌‌جی با نام «منحنی عظیم طبیعت» در ورودی غرفه‌‌ی این شرکت واقعاً اغواکننده است.

بیش از ۲۵۰ تلویزیون OLED ال‌جی به‌‌شکلی زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌‌اند تا این منظره‌‌ی خارق‌‌العاده را پیش روی بازدیدکنندگان خلق کنند. منحنی عظیم طبیعت با هیچ‌‌چیز دیگری در CES امسال قابل مقایسه نیست. حتی غرفه‌‌ی سامسونگ که هر سال بسیار زیبا جلوه می‌‌کرد، در برابر این شاهکار ال‌جی کم‌‌رمق می‌‌نمود.

امسال افراد زیادی را می‌‌توانستید ببینید که در گوشه‌‌وکنار، مدت‌‌ها به این تصاویر زل زده و غرق در لذت ثبت تصاویر و فیلم‌‌ از غرفه‌‌ی ال‌جی شده بودند. غرفه از بالا تا پایین پوشیده از تلویزیون است و در طرفین هم تعدادی آینه با دقت نصب شده تا حس توهم‌‌گونه‌‌ی غرق‌‌شدن در دنیایی از تصاویر برایتان دلچسب‌تر شود.

برداشت برخی از افراد این‌‌گونه است که نصب این تعداد زیاد از نمایشگر تاحدی زیاده‌‌روی محسوب می‌‌شود. شاید هم حق با آن‌‌ها باشد، بی‌‌فایده است؛ چراکه هیچ‌‌کس نمی‌‌تواند این تعداد از نمایشگر را در خانه‌‌ی خود داشته باشد. اما شاید همین اغراق بیش‌‌از‌‌اندازه است که این رویداد را این‌‌چنین جذاب کرده است. قرار نیست این شگفتی را در خانه‌‌ی خود داشته باشید؛ باید تنها آن را در رویدادی عظیم مانند CES احساس و تجربه کنید.

شاید این حرف‌‌ها خیال‌‌پردازانه به نظر برسد؛ اما سخنی گزاف نیست اگر بگوییم از نگاه هنرمندانه‌‌ی برخی از افراد حاضر در چنین رویدادی، تنها تماشای این جلوه‌‌ی عظیم از رنگ و نور کفایت می‌کرد.


منبع: zoomit.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.