اخبار فناوری

پخش تصاویر ۴K روی سطوح خمیده با ویدئو پروژکتورهای سونی

ویدیو پروژکتور قابل حمل سونی، امکان پخش تصاویر ۴K را روی سطوح خمیده فراهم می‌کند.

به‌نظر می‌رسد پروژکتورهای قابل حمل، آینده‌ی درخشانی خواهند داشت. پروژکتور قابل حمل سونی، علاوه‌بر نمایش تصاویر اچ‌دی، می‌تواند تصویری بدون اعوجاج را روی سطوح خمیده به نمایش بگذارد.

این بدان معنی است که کاربران می‌توانند به راحتی تصاویر با کیفیت را روی سطوح خمیده به‌صورتی شفاف و با کیفیت بالا به نمایش بگذارند. پروژکتور SXRD سونی، کوچکترین نمایشگر کریستال مایع جهان است که با فناوری‌های خوب مربوط به طراحی پیکسل پیچ Sony، می‌تواند رزولوشن فول اچ‌دی را روی تراشه‌ی نوع ۰.۳۷ به نمایش بگذارد. به‌طور معمول، محدود کردن پیکسل پیچ، باعث تارشدن تصویر می‌شود که دلیل بروز چنین حالتی، نشت نور به المان نیمه‌هادی در الکترود پیکسل است. اما سونی لایه‌های محافظتی را برای جلوگیری از نشت نور و در جهت کمک به بهینه‌سازی ساختار پیکسل‌ها در نظر گرفته و با استفاده از اضافه کردن تکنیک توالی رنگ‌های جدید، منابع نور  RGB را مدیریت می‌کند تا بتواند رزولوشن، کنتراست و میزان شفافیت تصویر را بالاتر ببرد.

بخش دیگری از این کیت، درایو پردازش سیگنال با کیفیت بالایی بوده که برای به حداکثر رساندن عملکرد پروژکتور SXRD طراحی شده است. این بخش، باعث ارتقاء کیفیت تصویر در لبه‌ها و سطوح خمیده می‌شود و زمانی که از چندین پروژکتور به‌صورت همزمان استفاده کنیم، به یکپارچه شدن تصویر نهایی کمک می‌کند. بدین ترتیب، آزادی عمل بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و از پروژکتورهای قابل حمل در مکان‌های مختلف به‌راحتی استفاده کنند. سونی معتقد است که بازار پروژکتورهای قابل حمل رو به رشد است و انتظار می‌رود که در آینده محبوبیت بیشتری پیدا کند. از آنجایی که پروژکتورها به‌صورت کامپکت و قابل حمل طراحی می‌شوند و کیفیت تصاویر خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، می‌توانند بازار خوبی را برای خود رقم بزنند. البته فناوری معرفی‌شده‌ی سونی برای دستگاه‌های بسیار گران‌قیمت به‌کار برده می‌شود ولی گمان آن می‌رود با ورود سایر شرکت‌ها به بازار، این فناوری به‌زودی با قیمت مناسب‌تری در دسترس کاربران قرار گیرد. شاید روزی فرا برسد که نمایشگر ۴K در جیب‌تان باشد و بتوانید ویدیوهای دلخواه‌تان را در هر مکانی با کیفیت فوق‌العاده تماشا کنید.


منبع: zoomit.ir

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.